18 stycznia 2018 r. strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie gościli z wykładem dotyczącym bezpieczeństwa wśród studentów Uniwersytetu III Wieku w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury.

 

Nasza komenda we współpracy z PSCK przygotowała dla seniorów wykład dotyczący przede wszystkim kampanii społecznej MSWiA „Czad i Ogień – obudź czujność”. Wykład rozpoczął Komendant Powiatowy PSP w Pińczowie mł. bryg. Grzegorz Karwat. W czasie prelekcji zostały poruszone tematy związane z bezpiecznym użytkowaniem instalacji użytkowych, sposobem reagowania na zagrożenia pożarowe, w tym właściwe alarmowanie jednostek ochrony przeciwpożarowej.

 

Słuchacze zostali uczuleni na zagrożenia wywołane tlenkiem węgla oraz zasadnością stosowania autonomicznych czujek czadu w pobliżu kotłowni, piecyków gazowych i innych źródeł spalania niecałkowitego.

 

Liczymy na dalszą współpracę z ramach promowania bezpieczeństwa w życiu codziennym z seniorami, mając na uwadze, że ta grupa wiekowa jak pokazują statystyki znajduje się w kręgu zwiększonego ryzyka zatrucia tlenkiem węgla.

 

opracowanie: kpr. Paweł Obważanek

zdjęcia: archiwum KP PSP w Pińczowie

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie

ul. Przemysłowa 21, 28-400 Pińczów

Telefon kontaktowy

fax. 41 357 38 55

Elektroniczna skrzynka podawcza

/sylwiagluch/skrytka