Maj jest miesiącem, kiedy obchodzone są „Dni Ochrony Przeciwpożarowej”. W tym czasie Państwowa Straż Pożarna zaprasza zorganizowane grupy dzieci i młodzieży szkolnej do odwiedzania strażnic oraz zapoznania się ze specyfiką służby strażaka.

W dniu 29 maja br. do siedziby KP PSP w Pińczowie zawitała kolejna grupa dzieci, tym razem z Przedszkola nr 1w Pińczowie. Podczas wspomnianego spotkania przedszkolaki miały okazję zapoznać  się z zasadami bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach i prawidłowego zawiadomienia służb ratowniczych o niebezpieczeństwie. Strażacy zaprezentowali także nowoczesny sprzęt jakim dysponuje Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza PSP w Pińczowie oraz wykonali próbny alarm bojowy połączony z pokazem dynamicznym, co spotkało się z dużym uznaniem obserwatorów.

Tuż po zakończeniu pokazu,w ramach akcji „Kręci Mnie Bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” omówiono kwestie dotyczące bezpiecznego wypoczynku ze względu na  zbliżający się okres wakacyjny.

Nie tylko w maju, ale przez cały rok KP PSP w Pińczowie chętnie otwiera swą strażnicę dla grup dzieci i młodzieży, by  rozmawiać o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

 

Opracowanie: kpt. Mateusz Tarka

Zdjęcia : archiwum KP PSP Pińczów

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie

ul. Przemysłowa 21, 28-400 Pińczów

Telefon kontaktowy

fax. 41 357 38 55

Elektroniczna skrzynka podawcza

/sylwiagluch/skrytka