10 czerwca 2018 roku na stadionie Miejskiego Klubu Sportowego „Unia” w miejscowości Sędziszów w powiecie jędrzejowskim odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo- Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Wzięło w nich udział 25 drużyn z terenu województwa świętokrzyskiego. Zawody rozegrano w dwóch konkurencjach, rozwinięcie bojowe oraz sztafeta pożarnicza z przeszkodami. Drużyny rywalizowały w kategorii wiekowej 12 – 16 lat dziewcząt oraz chłopców .

Organizatorem zawodów była Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, Zarząd Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP woj. świętokrzyskiego, Komenda Powiatowa PSP w Jędrzejowie, starostwo powiatowe w Jędrzejowie, burmistrz miasta i gminy  Sędziszów. Obsadę sędziowska stanowili funkcjonariusze PSP z komend powiatowych/miejskiej PSP woj. świętokrzyskiego oraz Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach.

Eliminacje wojewódzkie były jednocześnie eliminacjami do krajowych zawodów młodzieżowych drużyn pożarniczych. Do zawodów ogólnopolskich kwalifikację uzyskały drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej w kategorii chłopców oraz w kategorii dziewcząt. Powiat pińczowski reprezentowały dwie Dryżyny w kategorii dziewcząt – MDP Złota oraz w kategorii chłopców – MDP Krzyżanowice. W klasyfikacji generalnej młodzieżowa drużyna pożarnicza z Krzyżanowic zajęła bardzo dobre II miejsce ulegając jedynie drużynie MDP Zakrzów z powiatu jędrzejowskiego, natomiast drużyna MDP Złota w kategorii dziewcząt zajęła 10 miejsce na 12 startujących.

Gratulujemy serdecznie startującym zawodnikom uzyskanych wyników oraz składamy serdeczne podziękowania na ręce opiekunów drużyn, którzy zajęli się przygotowaniem drużyn do zawodów.

opracował: mł. bryg. Piotr Wieniecki

zdjęcia: Paweł Poros