15 października o godzinie 10:00 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Chrobrzu odbyła się konferencja pod hasłem „Bezpieczna Gmina”.

W spotkaniu, gdzie słuchaczami byli uczniowie ZSCKR w Chrobrzu poszczególni prelegenci omówili zasady szerokorozumianego bezpieczeństwa, ze szczególnym naciskiem na aspekty pracy rolnika , ale nie tylko.

Na konferencji nie mogło zabraknąć strażaków Komendy Powiatowej PSP w Pińczowie. Nasz funkcjonariusz poruszył tematykę wypadków w czasie prac polowych ze sprzętem, gdzie uczestniczyły zastępy strażaków na terenie naszego powiatu. Z racji rozpoczętego sezonu grzewczego omówiono zasady bezpieczeństwa oraz dobrej praktyki w aspekcie zagrożeń związanych z pożarami sadz w kominach oraz wydzielaniem się tlenku węgla – w ramach akcji PSP „Czujka na straży bezpieczeństwa”.

Pomimo wydawać mogłoby się zakończonego „sezonu” pożarów traw, nasz funkcjonariusz poruszył temat negatywnych skutków i zagrożeń związanych z wypalaniem nieużytków, które jednak cały czas mają miejsce w naszym powiecie.

Poza strażakami swoje prelekcje wygłosili przedstawiciele Oddziału Powiatowego KRUS w Pińczowie, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji w Pińczowie oraz KP Policji w Pińczowie.

Mamy nadzieję, że prelekcje takie jak te pozytywnie wpłyną na świadomość mieszkańców naszego powiatu w zakresie praktykowania zasad bezpieczeństwa, szczególnie wśród naszej młodzieży.

 

opracował: kpt. Paweł Obważanek

zdjęcia: archiwum OT KRUS w Pińczowie

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie

ul. Przemysłowa 21, 28-400 Pińczów

Telefon kontaktowy

fax. 41 357 38 55

Elektroniczna skrzynka podawcza

/sylwiagluch/skrytka