Nadchodzący czas Świąt Bożego Narodzenia, który przeżywać będziemy w gronie rodziny, bliskich i przyjaciół nierozerwalnie wiąże się z obyczajem dzielenia się opłatkiem –symbolem przyjaźni, miłości i pojednania. Spotkania wigilijne w gronie strażaków powiatu  pińczowskiego stały się już tradycją, która rokrocznie kultywowana jest przez Komendę Powiatową PSP w Pińczowie.
21 grudnia 2018 r.  w siedzibie KP PSP w  Pińczowie odbyło się kolejne świąteczne spotkanie, na które licznie przybyli strażacy zarówno Ci czynni jak i będący w stanie spoczynku oraz  przedstawiciele samorządu terytorialnego.

Po przywitaniu wszystkich uczestników spotkania przez  Komendanta Powiatowego PSP w Pińczowie mł. bryg. Grzegorza Karwata obecny na uroczystej wigilii kapelan strażaków powiatu pińczowskiego ks. Jan Staworzyński  odmówił modlitwę po czym odczytano fragment pisma świętego oraz wspólnie odśpiewano kolędę. Następnie przybyli goście skierowali szereg ciepłych słów i życzeń świątecznych do braci strażackiej, dziękując przy tym za codzienny trud w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom ziemi pińczowskiej.

opracowanie: kpt. Mateusz Tarka– KP PSP Pińczów
zdjęcia: archiwum KP PSP Pińczów

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie

ul. Przemysłowa 21, 28-400 Pińczów

Telefon kontaktowy

fax. 41 357 38 55

Elektroniczna skrzynka podawcza

/sylwiagluch/skrytka