9 stycznia 2019 roku w ramach z ogólnopolskiej  kampanii edukacyjno- informacyjnej „CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA!” kolejne czujki tlenku węgla powędrowały do mieszkańców powiatu pińczowskiego. Wspomniane urządzenia zostały pozyskane przez Komendę Powiatową PSP w Pińczowie .   
Czujki trafiły do domostw najbardziej narażonych na możliwość wystąpienia tlenku węgla-w szczególności domów ogrzewanych paliwem stałym i lokali mieszkalnych wyposażonych w piecyki gazowe. W trakcie spotkania funkcjonariusz PSP przedstawił obdarowanym charakterystykę zagrożeń związanych z zatruciem tlenkiem węgla ze szczególnym uwzględnieniem zasad postepowania w sytuacji zagrożenia oraz możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych.
Zastępcy dowódcy JRG Pińczów, który w imieniu Komendy Powiatowej PSP w Pińczowie dystrybuował czujki,  towarzyszyła reporterka Radia Kielce Pani Marta Gajda, która pytała mieszkańców jak oceniają inicjatywę pińczowskich strażaków. Obdarowani nie kryli zadowolenia z podarunku jak również docenili jego wpływ na  bezpieczeństwo ich domostw.  
Wzorem grudniowej oraz dzisiejszej akcji dystrybucji czujek pińczowska komenda planuje kolejne tego typu przedsięwzięcia oraz dokłada wszelkich starań by w pozyskanie czujek zaangażować inne instytucje oraz podmioty.
Pamiętajmy - zabójczy czad jest nierozpoznawalny dla ludzkich zmysłów - tylko czujnik tlenku węgla potrafi ostrzec o zagrożeniu!

opracowanie: kpt. Mateusz Tarka– KP PSP Pińczów
zdjęcia: Marta Gajda, Radio Kielce.

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie

ul. Przemysłowa 21, 28-400 Pińczów

Telefon kontaktowy

fax. 41 357 38 55

Elektroniczna skrzynka podawcza

/sylwiagluch/skrytka