5 sierpnia 2019 r. strażacy Komendy Powiatowej PSP w Pińczowie spotkali się z uczestnikami kolonii z Międzyzakładowego Klubu Sportowego „Granat” ze Skarżyska Kamiennej, którzy aktywnie spędzają czas na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pińczowie.
W trakcie spotkania strażacy zaprezentowali młodym sportowcom sprzęt oraz samochód ratowniczo-gaśniczy GBA-Rt 2,5/24 będący na wyposażeniu pińczowskiej jednostki. Poinstruowano  ich również jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, w górach oraz w lesie. Strażacy przestrzegali ich przed zagrożeniami jakie wiążą się z każdym z wspomnianych miejsc oraz radzili jak poprawnie zachować się w obliczu konkretnego zagrożenia.
Głównym akcentem wspomnianej prelekcji był pokaz udzielania pierwszej pomocy  w przypadku podtopienia. Pińczowscy strażacy na specjalnym fantomie uczyli młodych sportowców jak poprawnie wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową.
Na zakończenie spotkania każdy z uczestników miał okazję zapoznać się ze sprzętem ratowniczym i sprawdzić jego zastosowanie.  

Komenda Powiatowa PSP w Pińczowie zaprasza organizatorów letniego wypoczynku dzieci i młodzieży do uczestnictwa w spotkaniach oraz pokazach ratowniczych dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Opracowanie: kpt. Mateusz Tarka
Zdjęcia: archiwum KP PSP Pińczów

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie

ul. Przemysłowa 21, 28-400 Pińczów

Telefon kontaktowy

fax. 41 357 38 55

Elektroniczna skrzynka podawcza

/sylwiagluch/skrytka

Odwiedzin dziś 29

Odwiedzin od 05.02.2019 36412

Kubik-Rubik Joomla! Extensions