28 sierpnia 2019 r.  w siedzibie KP PSP w  Pińczowie odbyło się spotkanie z Prezesami Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu pińczowskiego. Przybyłych gości powitał pełniący obowiązki Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Pińczowie bryg. Jarosław Huk.
Głównym Celem spotkania było omówienie kwestii dotyczących współpracy pomiędzy Państwową a Ochotniczą Strażą Pożarną ze szczególnym uwzględnieniem trybu i zasad udzielania dotacji dla jednostek OSP na zadanie publiczne „Dofinansowanie jednostek OSP” w 2019 r., które realizowane będzie w pierwszych dniach września br. Podczas spotkania poruszono także kwestie dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas działań ratowniczo-gaśniczych, m.in. właściwe ustawienie pojazdów pożarniczych, jak również dbałość o bezpieczeństwo strażaków podczas pożarów wewnętrznych oraz prac na wysokości.
Funkcjonariusze pińczowskiej komendy poinformowali zgromadzonych gości o planowanych przeglądach technicznych sprzętu oraz ich zakresie, jak również zachęcali do wzięcia udziału w kursach dla druhów ochotniczych straży pożarnych, które będą realizowane w najbliższym czasie przez Komendę Powiatową PSP w Pińczowie.  
Na zakończenie spotkania pełniący obowiązki Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Pińczowie bryg. Jarosław Huk  podziękował  druhom za ich wkład w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu pińczowskiego.

opracowanie: kpt. Mateusz Tarka– KP PSP Pińczów
zdjęcia: archiwum KP PSP Pińczów

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie

ul. Przemysłowa 21, 28-400 Pińczów

Telefon kontaktowy

fax. 41 357 38 55

Elektroniczna skrzynka podawcza

/sylwiagluch/skrytka

Odwiedzin dziś 28

Odwiedzin od 05.02.2019 36411

Kubik-Rubik Joomla! Extensions