15 czerwca 2020 r. strażacy Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej PSP w Pińczowie przystąpili do szczytnej akcji pod nazwą #GASZYNCHALLENGE, która zyskała ogromną popularność w całym kraju.
Zasady tytułowej akcji są bardzo proste. Nominowane osoby fizyczne lub przedstawiciele firm oraz instytucji muszą wykonać 10 „pompek” i wpłacić minimum 5 zł na rzecz dziecka chorego na SMA czyli rdzeniowy zanik mięśni. Jeśli nominowani nie wykonają zadania, wpłacają minimum 10 zł na ww. cel. Każdy, kto ukończy wyzwanie, nominuje kolejnych uczestników. Efektem akcji, która w krótkim czasie opanowała internet jest zebranie kwoty ponad 9 milionów złotych na leczenie chorego Wojtusia. Zbiórka trwa nadal, a zebrana suma zostanie przeznaczona na leczenie kolejnych chorych dzieci.  
Po wykonaniu zarówno pompek jak i zbiórki pieniężnej pińczowscy strażacy nominowali do kontynuacji wyzwania #GASZYNCHALLENGE następujące instytucje i podmioty:
- Komendę Powiatową Policji w Pińczowie
- Zakład Karny w Pińczowie
- Nadleśnictwo Pińczów
- Ochotniczą Straż Pożarną w Działoszycach
Cel jest szczytny więc pińczowscy strażacy dziękują za zaproszenie do udziału w akcji oraz życzą powodzenia  nominowanym.    

opracowanie: st. kpt. Mateusz Tarka
zdjęcia: archiwum KP PSP Pińczów

PIŃCZOWSCY STRAŻACY W AKCJI #GASZYN CHALLENGE

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie

ul. Przemysłowa 21, 28-400 Pińczów

Telefon kontaktowy

fax. 41 357 38 55

Elektroniczna skrzynka podawcza

/sylwiagluch/skrytka

Odwiedzin dziś 24

Odwiedzin od 05.02.2019 44570

Kubik-Rubik Joomla! Extensions