O godzinie 7:35 stanowisko kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie otrzymało zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej nr 766 na wysokości miejscowości Włoszczowice, Gmina Kije.

Do działań zadysponowano pełną obsadę jednostki ratowniczo-gaśniczej w Pińczowie oraz jednostki OSP z terenu Gminy Kije.

Strażacy na miejscu zastali dwa pojazdy osobowe marki Opel i Hyundai, którymi łącznie podróżowało sześć osób. Wszyscy uczestnicy potrzebowali podjęcia czynności w zakresie udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Dwie osoby podróżujące osobowym Oplem zostały uwięzione w samochodzie osobowym.

Nasi strażacy po zabezpieczeniu miejsca akcji przystąpili do działań. Uwolnienie osób uwięzionych wymagało użycia specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Osoby uwolnione z pojazdu otrzymały natychmiastową pomoc na miejscu zdarzenia przez strażaków i zespoły ratownictwa medycznego.

Stan dwóch osób poszkodowanych wymagał zadysponowania Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, w tym śmigłowca z poza naszego województwa. Strażacy zabezpieczyli miejsce lądowania dla dwóch śmigłowców, które przetransportowały poszkodowanych do szpitali w Kielcach i Krakowie.

Na miejscu prowadzonej akcji działało 21 strażaków PSP i OSP, 4 zespoły ratownictwa medycznego, 2 śmigłowce LPR oraz Policja. Działaniami koordynował Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Pińczowie bryg. Wojciech Bucki.

W wyniku zdarzenia  droga wojewódzka nr 766 została całkowicie zablokowana, a Policja i strażacy kierowali na objazdy.

opracowanie: kpt. Paweł Obważanek

zdjęcia: archiwum KP PSP w Pińczowie

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie

ul. Przemysłowa 21, 28-400 Pińczów

Telefon kontaktowy

fax. 41 357 38 55

Elektroniczna skrzynka podawcza

/sylwiagluch/skrytka