14 stycznia 2018 r. tuż po godzinie 800, stanowisko kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku, gdzie garażowany jest samochód osobowy.

Do akcji zadysponowano pełną obsadę pińczowskiej strażnicy, w tym średni i ciężki samochód gaśniczy.

Strażacy po przybyciu na miejsce i zabezpieczeniu terenu działań, przystąpili do akcji gaśniczej. Pożarem objęty był parterowy budynek w konstrukcji stalowej usytuowany w bliskiej odległości od innych zabudowań. W obiekcie poza samochodem osobowym marki Volkswagen składowane były również inne materiały palne, w tym drewno i produkty drewnopochodne, które utrudniały akcję strażakom. W chwili przybycia zastępów nikt nie przebywał w budynku.

 

Z uwagi na wysoką temperaturę oraz gęste zadymienie nasi strażacy w celu dotarcia do źródeł ognia musieli dokonać rozbiórki ścian zewnętrznych budynku przy pomocy podręcznego sprzętu burzącego, co pozwoliło na skuteczne manewrowanie prądami wody i piany gaśniczej.

 

W wyniku zdarzenia spaleniu uległ samochód osobowy oraz w znacznym stopniu budynek w konstrukcji stalowej i składowane tam materiały. Dzięki sprawnie prowadzonym działaniom pożar nie rozprzestrzenił się na sąsiednie obiekty.

 

opracowanie: kpt. Paweł Obważanek

zdjęcia: archiwum KP PSP w Pińczowie

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie

ul. Przemysłowa 21, 28-400 Pińczów

Telefon kontaktowy

fax. 41 357 38 55

Elektroniczna skrzynka podawcza

/sylwiagluch/skrytka