Tuż przed godziną 14, w dniu 5 lutego 2018 r. stanowisko kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Tomaszów, gmina Michałów. Do zdarzenia zadysponowano ciężki samochód gaśniczy z pińczowskiej strażnicy oraz jednostkę OSP z terenu gminy Michałów.

Pożarem objęty był budynek kontenerowy z przeznaczeniem na lokal mieszkalny. Jedynym użytkownikiem budynku był 69-cio letni mężczyzna, który w chwili wybuchu pożaru przebywał poza lokalem i nie odniósł żadnych obrażeń.

Strażacy po zabezpieczeniu miejsca działań przystąpili do akcji gaśniczej. Z uwagi na charakter pożaru konieczne były prace rozbiórkowe części ścian zewnętrznych budynku. Ze względu na warstwową budowę ścian oraz palną konstrukcję systemu ocieplenia akcja strażaków była utrudniona.

Po zakończeniu akcji gaśniczej, pomieszczenia budynku zostały sprawdzone na obecność trujących gazów oraz kamerą termowizyjną w celu wykluczenia ukrytych zarzewi ognia.

W zdarzeniu w znacznym stopniu spaleniu uległa palna konstrukcja ścian zewnętrznych oraz elementy systemu ocieplenia budynku.

Przypuszczalną przyczyną pożaru mogło być nieprawidłowe zainstalowanie pieca wolnostojącego wraz z przewodem kominowym.

 

opracowanie: kpt. Paweł Obważanek

zdjęcia: archiwum KP PSP w Pińczowie

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie

ul. Przemysłowa 21, 28-400 Pińczów

Telefon kontaktowy

fax. 41 357 38 55

Elektroniczna skrzynka podawcza

/sylwiagluch/skrytka