Kilka minut przed godziną 3 w nocy 26 lutego 2018 r. stanowisko kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie otrzymało informację o pożarze budynku mieszkalno-usługowego przy ulicy 1-go Maja w Pińczowie.

 

Do działań zadysponowano pełną obsadę pińczowskiej strażnicy, w tym samochód średni i ciężki gaśniczy oraz samochód specjalny podnośnik hydrauliczny.

 

Strażacy po przybyciu na miejsce i zabezpieczeniu terenu działań przystąpili do akcji gaśniczej. W chwili przyjazdu pierwszych zastępów straży pożarnej użytkownicy części mieszkalnej opuścili budynek.

 

Z rozpoznania wynikało, iż pożarem objęta jest część mieszkalna budynku oraz sklep z elektronarzędziami, a źródłem pożaru jest uszkodzony przewód kominowy. Konieczne było wyłączenie zasilania energii elektrycznej do obiektu. Strażacy po wykonaniu prac rozbiórkowych i wykonaniu dostępu do źródła ognia podali na pożar dwa prądy wody.

 

W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń, a spaleniu uległą część pomieszczeń mieszkalnych oraz pomieszczenie sklepowe wraz z wyposażeniem.

 

Po zakończeniu akcji gaśniczej cały obiekt został sprawdzony kamerą termowizyjną na obecność ukrytych zarzewi ognia oraz czujnikiem wielogazowym na obecność gazów niebezpiecznych, w tym tlenku węgla.

 

opracowanie: kpt. Paweł Obważanek

zdjęcia: archiwum KP PSP w Pińczowie

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie

ul. Przemysłowa 21, 28-400 Pińczów

Telefon kontaktowy

fax. 41 357 38 55

Elektroniczna skrzynka podawcza

/sylwiagluch/skrytka