18 lipca 2018 r. przed godziną 14:00 stanowisko kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Pińczowie otrzymało zgłoszenie o zderzeniu samochodów osobowych w miejscowości Pasturka na trasie powiatowej nr 767. W zgłoszeniu zawarto informację o osobach poszkodowanych uwięzionych w pojeździe.

 

Do akcji zadysponowano pełną obsadę pińczowskiej strażnicy oraz grupę operacyjną tutejszej komendy.

 

W zdarzeniu wzięły udział 3 pojazdy osobowe marki Peugeot, BMW oraz Audi. Do kolizji doszło na skrzyżowaniu drogi powiatowej 767 z drogą gminną. W wyniku zderzenia samochodów, osobowy Peugeot zatrzymał się w przydrożnym rowie, a kierująca nim kobieta w wieku 21 lat - w widocznej ciąży została w nim uwięziona.

 

Strażacy po przybyciu na miejsce i zabezpieczeniu terenu akcji, w pierwszej kolejności przystąpili do uwolnienia kobiety w ciąży. Niezwłocznie po oswobodzeniu kierującej pojazdem strażacy przekazali poszkodowaną przybyłym na miejsce zespołom ratownictwa medycznego. Pozostałe osoby biorące udział w zdarzeniu nie odniosły obrażeń.


Po udzieleniu niezbędnej pomocy poszkodowanej kobiecie, strażacy zabezpieczyli instalacje pojazdów oraz rozlane płyny eksploatacyjne.

 

Na czas prowadzonych działań droga powiatowa była całkowicie zablokowana, a Policja wyznaczała objazdy.

 

opracowanie: kpt. Paweł Obważanek

zdjęcia: archiwum KP PSP w Pińczowie

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie

ul. Przemysłowa 21, 28-400 Pińczów

Telefon kontaktowy

fax. 41 357 38 55

Elektroniczna skrzynka podawcza

/sylwiagluch/skrytka