9 października 2018 r. tuż po godzinie 14:30 stanowisko kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego przy ulicy Cichej w Pińczowie.

Do zdarzenia zadysponowano samochód gaśniczy pińczowskiej jednostki. Strażacy po przybyciu na miejsce zastali pożar palnego ocieplenia budynku mieszkalnego w bezpośrednim sąsiedztwie przyłącza instalacji elektrycznej dla obiektu.

W chwili przybycia zastępu strażaków kobieta przebywająca w budynku z dzieckiem w wieku przedszkolnym opuściła zagrożony dom, nie odnosząc żadnych obrażeń.

Ratownicy przy użycia prądów gaśniczych dwutlenku węgla, a następnie wody nie dopuścili do rozwoju pożaru na zagrożony budynek. Z uwagi na ukryte zarzewia pożaru konieczne były prace rozbiórkowe elewacji budynku mieszkalnego.

Strażacy po zakończonej akcji gaśniczej za pomocą specjalistycznej kamery termowizyjnej monitorowali elewację budynku do czasu uzyskania pewności, że nic nie zagraża już mieszkańcom. Konieczna była również wentylacja budynku z uwagi na niebezpieczny poziom tlenku węgla w pomieszczeniach.

Akcja strażaków zakończyła się o godzinie 15:30.

 

opracowanie: kpt. Paweł Obważanek

zdjęcia: archiwum KP PSP w Pińczowie

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie

ul. Przemysłowa 21, 28-400 Pińczów

Telefon kontaktowy

fax. 41 357 38 55

Elektroniczna skrzynka podawcza

/sylwiagluch/skrytka