28 października 2018 r. tuż po godzinie 9:30 rano stanowisko kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie otrzymało zgłoszenie o zderzeniu pojazdów osobowych w miejscowości Michałów. Do akcji zadysponowano pełną obsadę z pińczowskiej jednostki, w tym samochód ratownictwa drogowego oraz jednostkę ochotniczej straży pożarnej z Michałowa.

 

W czołowym zderzeniu dwóch samochodów osobowych uczestniczyły cztery osoby, w tym mężczyzna prowadzący Volkswagena oraz trzy kobiety podróżujące Hyundaiem. W chwili przybycia zastępów strażaków pasażerki osobowego Hyundaia przytomne znajdowały się w pojeździe, natomiast kierowca z Volkswagena o własnych siłach opuścił samochód.

 

Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i instalacji pojazdów, wraz z ratownikami zespołu ratownictwa medycznego udzielili poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy, w tym zaopatrzyli rany, udzielili wsparcia psychicznego oraz prowadzili tlenoterapię. Wszyscy uczestnicy wypadku zostali przetransportowani do szpitala.

 

Na miejscu prowadzonych działań swoje czynności prowadziła również Policja. Akcja strażaków zakończyła się przed godziną 14.

 

opracowanie: kpt. Paweł Obważanek

zdjęcia: archiwum KP PSP w Pińczowie

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie

ul. Przemysłowa 21, 28-400 Pińczów

Telefon kontaktowy

fax. 41 357 38 55

Elektroniczna skrzynka podawcza

/sylwiagluch/skrytka