W czwartek, 9 listopada 2017 r. tuż po 7:00 stanowisko kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie otrzymało zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Chroberz (Gmina Złota).
Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy pińczowskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej  PSP oraz dwa zastępy ochotniczych straży pożarnych należących do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego z terenu Gminy Złota.
W wypadku uczestniczyły dwa pojazdy: osobowy Daewoo Tico oraz ciągnik siodłowy Iveco z naczepą. 
Strażacy w chwili przybycia na miejsce zdarzenia dokonali jego zabezpieczenia oraz niezwłocznie przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy pięciu osobom biorącym udział w zdarzeniu. W wyniku powyższego wypadku śmierć poniosła 59-letnia pasażerka pojazdu Daewoo Tico. W trakcie działań strażacy zabezpieczyli instalacje elektryczne zasilające pojazdy, a na czas prowadzonych działań na drodze powiatowej wprowadzono ruch wahadłowy.
Mimo, iż życia jednej z osób poszkodowanych w powyższym zdarzeniu nie udało się uratować na uwagę zasługuje pozytywna postawa trzech osób postronnych, które były świadkami wypadku. Byli to funkcjonariusz Policji, druh OSP Chroberz oraz pielęgniarka z terenu gminy Złota. Policjant oraz strażak OSP przy użyciu siły fizycznej  odgięli drzwi zdeformowanego samochodu osobowego w celu dotarcia do osoby poszkodowanej , z którą nie było kontaktu. Następnie ww. osoby po ocenie stanu czynności życiowych i ustaleniu braku tętna ewakuowały poszkodowaną kobietę na zewnątrz i podjęły resuscytację krążeniowo-oddechową, którą prowadziły do przybycia na miejsce pierwszego podmiotu KSRG.

opracowanie: kpt. Mateusz Tarka
zdjęcia: archiwum KP PSP w Pińczowie

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie

ul. Przemysłowa 21, 28-400 Pińczów

Telefon kontaktowy

fax. 41 357 38 55

Elektroniczna skrzynka podawcza

/sylwiagluch/skrytka